سارا (زهرا) بهرامی

اعدام

You need to have the Flash Player installed and a browser with JavaScript support.
Lights off

Related articles

Description

زهرا بهرامی شهروند ایرانی- هلندی و یکی از دستگیرشدگان اعتراضات۶دی ماه سال ۸۸ بامداد امروز۹بهمن ماه ۱۳۸۹به‌دار آویخته شد

به گزارش شهرزاد نیوز،زهرا بهرامی ۴۵ ساله از ابتدای سالهاي ۹۰ به هلند پناهنده شده و دارای دو فرزند است(یک دختر و یک پسر) که دختر وی بنفشه در ایران بسر میبرد. زهرا تا سال ۲۰۰۶ که هلند را بقصد زندگی و کار در لندن ترک میکند. وی که برای دیدار فرزندش به ایران سفر کرده بود، همانند هزاران ایرانی دیگر در تظاهرات روز عاشورا شرکت داشت ودر هنگام درگیری ها برای رسانه های خارج از کشوربا نام مستعار کردیه بانو برای سعیدقائم مقامی"پرشین رادیو"گزارش تهیه مینمود(گزارش سارا بهرامی۱۳۸۸ از شرکت در درگیری های تهران با آقای سعید قائم مقامی در رادیو پرشین) .روز ۲۷ دسامبر سال ۲۰۰۹، چند روز پس از تظاهرات، در اتومبیلی همراه سه تن دیگر در تهران در حرکت بود که توسط ماموران دستگیر شد. ابتدا به زندان اوین و سپس به گوهردشت منتقل شد و پس از مدتی مجددا از زندان اوین سر درآورد,پس از بررسی وتحقیق گوناگون ارتباط با باند مواد مخدر و اقرار وی به وارد کردن کوکائین از هلند به ایران,وبردن تریاک,شیشه و حشیش به هلند نمود.نامبرده متهم به عضویت در انجمن پادشاهی و حمل نيم كيلو گرم ماده مخدر(كوكائين) متهم شده بود

زهرا بهرامي فرزند علي متولد۱۱/۱۰/۱۳۴۳ تهران، با شماره شناسنامه ۱۸۴۰ صادره از تهران داراي تابعيت مضاعف هلند در سال ۱۳۷۰ پس از جدا شدن از شوهرش به همراه يكي از فرزندانش ايران را به مقصد آلمان ترك و پس از گذشت پنج سال و ناكامي از دريافت اقامت آلمان به كشور هلند عزيمت كرده و در سال ۲۰۰۰ ميلادي موفق به كسب پناهندگي اجتماعي از آن كشور شده است.
در سال ۱۳۸۳ سفري به ايران داشته و از آن پس به صورت مكرر به كشور رفت و آمد داشته است.
شوهر سابق وي به نام محمدتقي عرفاني كرد، متولد ۱۳۳۸ به شناسنامه شماره ۱۴۱۶۱ و شماره ملي ۴۹۰۱۴۱۴۸۸۱ قاچاقچي موادمخدر بوده كه در گذشته به جرم ربايش دو كودك ۹ و ۱۰ ساله در مشهد و تجاوز به عنف دستگير و در تاريخ۲۶/۵/۱۳۸۵ اعدام گرديده است.
همچنين شوهر دوم متهمه نيز سوابق مجرمانه و سابقه دستگيري و تحمل كيفر از جمله، سابقه زندان به جرم توزيع موادمخدر در سال ۱۳۷۶، محكوميت به جرم توزيع موادمخدر در سال ۱۳۷۷، محكوميت به زندان به جرم حمل ۵۱ كيلوگرم مرفين و ۵۲ كيلوگرم ترياك در سال ۱۳۷۷ را در پرونده خود دارد.
زهرا بهرامي در آخرين ورود به ايران در تاريخ ۱۳۸۸/۱۰/۴ساعت چهار صبح با گذرنامه ايراني خود به شماره ۱۵۵۲۹۸۹ از مقصد لندن وارد كشور شده است.
نامبرده در تاريخ ۱۲/۱۰/۱۳۸۸ با حكم قضايي به اتهام نگهداري و خريد و فروش مواد مخدر از نوع كوكائين، به همراه چهار مرد ديگر همراه وي با سوابق سرقت و در حال حمل سلاح سرد بازداشت شده است.
براساس تحقيقات و مستندات و كشفيات، زهرا بهرامي عضو يك باند بين المللي ترانزيت مواد مخدر است كه ماده مخدر كوكائين را به ايران وارد و ترياك خارج مي كرده اند. براساس اظهارات و اعترافات نامبرده، با مشاركت وي طي دو مرحله مقاديري كوكائين وارد كشور و توزيع گرديده و پس از فروش مقاديري از اين ماده افيوني و تبديل آن به پول، مقداري از آن برابر با ۴۵۰ گرم نيز نزد وي باقي مانده كه آن را در منزل خود واقع در حومه كرج جاسازي كرده است. پس از بازداشت و اعتراف متهمه، با طي تشريفات قضايي با حضور وي و تنظيم صورتجلسه مقدار ۴۵۰ گرم كوكائين از منزل و محل جاسازي شده كشف و ضبط و به ضميمه پرونده نامبرده گرديده است.
براساس اعترافات زهرا بهرامي همكار وي در امر موادمخدر يك تبعه هلندي به نام خانم آنجلا باورز بوده است كه در امر انتقال مواد مخدر بين ايران هلند با وي مشاركت داشته است. زهرا بهرامي در اعمال خلاف و قاچاق مواد مخدر با همكاري همدستان خارجي خود اقدام به تهيه مدارك جعلي نموده كه از جمله آن گذرنامه جعلي دولت اسپانيا با مشخصات غيرواقعي لسترا سنچز (LASTERRA SANCEZ) متولد ۱۹۶۸/۵/۳۱به شماره ۸۷۴۶۰۵-P مي باشد كه نامبرده با آن گذرنامه، سفرهاي متعددي به كشورهاي خارجي داشته است.
وي در مجموع تحركات و سفرهاي خود از مدارك هلندي، انگليسي، اسپانيايي و ايراني استفاده مي كرده و داراي كارت هاي اعتباري و حساب هاي بانكي متعددي بوده كه از هر يك از آنها در موقع خود بهره برداري مي نموده است.
نامبرده در مسير امور غيرقانوني خود، علاوه بر نگهداري و انتقال مواد مخدر و انجام امور غيراخلاقي از همه امكانات از جمله خودروي شخصي، دو باب منزل واقع در كرج و در شمال كشور استفاده هاي غيرقانوني مي كرده است.
علاوه بر آنچه كه ذكر شده، زهرا بهرامي در سال ۱۳۸۳ با گروهك تروريستي انجمن پادشاهي كه در يك مورد با انفجار حسينيه سيدالشهداي شيراز اقدام به شهادت ۱۴ نفر و مجروح نمودن ۲۱۵ نفر نمودند ارتباط گيري كرده و به عضويت اين گروهك درآمده و بر همين اساس در اغتشاشات روز عاشورا در تهران نيز در راستاي تحريك اغتشاشگران اقدام نموده است.
وي در طي مدت بازداشت از امكانات كامل براي زندگي و ارتباط با خانواده خود برخوردار بوده و علاوه بر آنكه به كرات به صورت تلفني با خارج از زندان در ارتباط بوده به طور مكرر با دختر خود كه ساكن ايران مي باشد ملاقات داشته است.
متهمه زهرا بهرامي در طي مراحل قضايي اين پرونده، از امتياز داشتن وكيل مدافع انتخابي به نام خانم ژينوس شريف رازي برخوردار بوده كه در جريان كامل دادرسي و تحقيقات مي باشد.
پس از سير مراحل قضايي در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامي تهران، در تاريخ ۲۷/۹/۱۳۸۹ حكم شماره  ۸۹/۱۶۸۸ در مورد متهمه صادر و به وكيل وي ابلاغ و رسيد دريافت گرديده است.
براساس اين حكم برابر اقارير و اعترافات كتبي متهمه و براساس اظهارات وي در جلسه دادگاه، برابر شهادت شهود، براساس نظريه مركز تشخيص هويت ناجا در مورد احراز اصالت مواد مخدر مكشوفه از نوع كوكائين و به استناد بند ۶ ماده ۸ و بند ۲ ماده ۵ اصلاحيه قانون مبارزه با مواد مخدر مصوبه ۱۷/۸/۱۳۷۶، نامبرده در مورد نگهداري ۴۵۰ گرم كوكائين و خريد و فروش حداقل ۱۵۰ گرم كوكائين به اعدام و مصادره اموال محكوم گرديد و در مورد نگهداري ۴۲۰گرم ترياك به پرداخت ۱۴ ميليون ريال جزاي نقدي محكوم شد. گفتني است، براساس اصلاحيه قانون مبارزه با مواد مخدر مصوبه ۱۷/۸/۱۳۷۶ حمل، نگهداري و خريد و فروش بيش از ۳۰ گرم كوكائين مجازات اعدام و مصادره اموال محكوم را در پي دارد.

Tags


Post your comment

Your name:


Your comment:


Confirm:* Please keep your comments clean. Max 400 chars.

Comments


Be the first to comment
Video Details
Artist: اعدام
Video title: سارا (زهرا) بهرامی
Category: خبر از ایران
Views: 8591
Submitted by: Ferry

Rating
  • Currently 3.47/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 3.5 out of 15 votes


Share

Bookmark